Serwis, naprawa, kalibracja

EiAplus to pogwarancyjny serwis analizatorów spalin. Serwisujemy także detektory gazu oraz manometry cyfrowe zwane również U-rurkami.

Jesteśmy zespołem specjalistów z dziesięcioletnim doświadczeniem w serwisowaniu analizatorów spalin. Wykonujemy pogwarancyjne usługi serwisowe aparatury pomiarowej takiej jak na przykład: analizatory spalin, detektory i manometry. Kładziemy nacisk na poprawne i staranne wykonanie naszego serwisu. Dzięki temu oczywiście wydłużamy żywotność urządzenia, a co za tym idzie zadowolenie klienta. 

Nasze specjalistyczne stanowisko diagnostyczne pozwala na sprawne wykrycie usterki. Natomiast wiedza i doświadczenie skutkuje wówczas szybką i fachową naprawą urządzenia. Posiadamy w pełni wyposażone, nowoczesne laboratorium kalibracyjne. Zapewnia ono bezsprzecznie najwyższą jakość świadczonych usług. 

Na nowe części i wykonane czynności serwisowe zawsze udzielamy gwarancji. Po otrzymaniu analizatora sprawdzamy poprawność działania. Następnie wyceniamy koszty serwisu lub naprawy. W celu akceptacji ewentualnych kosztów naprawy wpierw kontaktujemy się z klientem. Dopiero po wyrażeniu zgody przystępujemy do pracy. 

Serwis Analizatorów Spalin polega na:

  • wycenie serwisowej

  • wymiana filtrów

  • sprawdzeniu szczelności układu pomiarowego

  • czyszczenie układu zaciągu gazu (sondy, chłodziarki, węży, pompa zaciągu)

  • wymiana sensorów jeśli jest to konieczne

  • kalibracja pomiaru temperatur, ciśnienia, gazów

  • ponowne sprawdzenie kontrolne

  • wystawienie świadectwa kalibracji (na 1 rok)

  • wysyłka do klienta

Dlaczego należy przeprowadzać co roczny przegląd?

Ze względu na to, że analizatory są wyposażone w sensory elektrochemiczne, które na skutek działania gazów zużywają się i parametry pracy ulegają zmianie – analizatory powinny być regularnie serwisowane jak i kalibrowane. Bardzo istotna i najważniejsza jest również regularna wymiana filtrów zewnętrznych jak i tych wewnętrznych, które mogą być wymienione wyłącznie podczas prac serwisowych. 

Niektóre analizatory oprócz filtrów cząstek stałych wyposażone są również w specjalny filtr związków kwaśnych. W związku z tym regularna wymiana tego filtra zapewni prawidłowe przygotowanie próbki gazu, a co za tym idzie – dłuższą żywotność sensorów. Żywotność sensorów jest niezwykle ważna, ponieważ bez wątpienia są to najdroższe elementy analizatorów.

Podsumowując – aby mieć pewność, że przyrząd pomiarowy nie zawiedzie Państwa w momencie gdy jest on najbardziej potrzebny – wymagany jest coroczny przegląd urządzenia i kalibracja na gazach wzorcowych. 

Zatem jeżeli są Państwo zainteresowani naszym serwisem, zapraszamy do formularza kontaktowego. Jesteśmy przekonani, że będziecie Państwo zadowoleni z naszych usług.

sensor tlenu 5FO
Serwis analizatorów spalin, serwis detektorów. Kalibracja analizatorów, kalibracja detektorów Poznań. Wypożyczalnia analizatorów spalin

Galeria Serwisu